O nás

Plavecký klub Hustopeče z. s.  nabízí:

  • tréninky závodních plavců ve věku od 8-15 let
  • kurz plavání pro děti 4-8 let – plavecká přípravka“- přihlášení na: plavani-hustopece.cz
  • kondiční plavání – je určeno dětem do 15 let, které se chtějí zdokonalit v plavání
  • aquaerobic

Závodní plavání

Tréninky probíhají vždy v pondělí a ve středu 15:00 – 17:00 a v sobotu 10:30 – 12:00. Plavci jsou podle výkonnosti rozděleni do čtyř skupin. Pod odborným vedením školených trenérů se učí správně plavat všechny plavecké způsoby. V průběhu školního roku se zdokonalují ve vytrvalosti a rychlosti. Plavecký klub Hustopeče se během roku účastní závodů v ČR a pořádá zimní závod – Hustopečský džbánek. V průběhu prázdnin pořádáme pro členy sportovní soustředění, a to jak v ČR, tak v zahraničí. V klubu plave v současné době 60 dětí a rádi přivítáme nové děti, které mají rády vodu a chtějí poznat plavání trochu jinak. Plavání příznivě působí na fyzický rozvoj dětí, nezatěžuje klouby, posiluje svalstvo celého těla a tím kladně působí ke správnému držení těla.

Přípravka

Děti ve věku 4 – 8 let učíme vždy v pondělí 17:00 – 17:45 a ve středu 17:00 – 17:45. V přípravce se věnujeme výuce dětí ve věku od 4 do 8 let. Začínáme každý rok v září, kdy učíme děti základním plaveckým dovednostem, to znamená: správně dýchat do vody, skákat, splývat na hladině, potápět se a stylově správně plavat styl kraul a znak. V prosinci končí základní kurz (1. pololetí). Děti od nás dostanou vysvědčení, sladkost a něco na památku. Šikovné a spokojené děti, mohou navázat na 2. pololetí, které  začíná v polovině ledna a končí koncem dubna. Plavání u takto malých dětí příznivě působí na tělesný rozvoj, na správnou koordinaci pohybů, orientaci ve vodě. Dále také zvyšuje soustředěnost, odbourává strach z vody, dobře působí na dýchací soustavu a krevní oběh a výborně zapojuje děti do kolektivu. 

Kondiční plavání

Je určeno dětem – plavcům do patnácti let, kteří se chtějí zdokonalit v plaveckých stylech. Trénink každý pátek 17:00 – 19:00.